"היעלמות" דברים בתאמי

היי חברים, לאחרונה דברים מתחילים “להיעלם” בתאמי… אני לא מדבר על למצוא את מי שעשה את זה, כי אנחנו כבר עובדים על זה. אני רוצה שנחשוב על פיתרון ראוי לבעיה הזאת. מעבר לזה, יש לנו מכונת cnc חדשה בתאמי, עלתה לא מעט כסף, איך מונעים ממישהו להשתמש בה בלי הדרכה? איך מונעים ממישהו לפרק ממנה חלקים? לא יודע מה עוד… אנחנו צריכים להתחיל לחשוב על דרך למנוע מקרים נוספים כאלה… חשבנו על לבנות מארז מפרספקס ועץ כדי להפחית רעשים וכדי שנוכל לנעול את המכונה מפני שימוש. יש למישהו דעה בעניין? ובנוסף, לגבי המחשב הנייד הקטן, אם נגיד נשיג מחשב נייד חדש, איך אנחנו דואגים שהוא לא יילקח? זה יותר בעייתי כי אי אפשר לנעול אותו, אחרת הוא מאבד את המשמעות שלו…
בקיצור, אשמח לשמוע את דעתכם בנושא

אני בעד הפיתרון שמרקו תיאר: תמונות של אנשים שאנחנו בוטחים בהם ליד הדלת.

אם אתה לא מכיר פותח אתה מלווה אותו.

שי

אני אישית חושב שהדבר הראשון שצריך לעשות זה להחליף את המנעול בכניסה. כרגע אין לנו מושג למי יש מפתח בתאמי. זה השלב הראשון

בוא נחכה לסוף פברואר קודם…

חורטת?

למה הוא משמש?
אולי באמת עדיף לדבוק בנייחים

לפעמים אתה רוצה נייד לעבוד איתו ליד הספה, או שנגיד המחשב של הcnc לא עובד… כל מיני דברים. אני כן חושב שצריך מחשב נייד אחד בתאמי.
מה עם לשים מגנט וצפצפה כמו בחנויות בגדים? על כל הדברים היקרים והניידים. כמו מברגה למשל. או משהו בסיגנון

היי חברים, לאחרונה דברים מתחילים “להיעלם” בתאמי… אני לא מדבר על למצוא את מי שעשה את זה, כי אנחנו כבר עובדים על זה. אני רוצה שנחשוב על פיתרון ראוי לבעיה הזאת. מעבר לזה, יש לנו מכונת cnc חדשה בתאמי, עלתה לא מעט כסף, איך מונעים ממישהו להשתמש בה בלי הדרכה? איך מונעים ממישהו לפרק ממנה חלקים? לא יודע מה עוד… אנחנו צריכים להתחיל לחשוב על דרך למנוע מקרים נוספים כאלה…

מי שרוצה להשתמש במכונה יצטרך לדעת מה הוא עושה. הבעיה שלנו שכרגע אין אף מוסמך הדרכה כי אף אחד עדיין לא עבד איתה באופן סדיר. אני משאר שאתה תהיה הראשון. אם לא תמצא שותפים בדרך ולא תמצא זמן להעביר אליה הדרכה תקופתית (משהו כמו שדויד עשה) אז כן, היא תעלה אבק, ניצוצות או עשן.

חשבנו על לבנות מארז מפרספקס ועץ כדי להפחית רעשים וכדי שנוכל לנעול את המכונה מפני שימוש. יש למישהו דעה בעניין?

מצויין, תכין לה מארז, זה בטיחותי. וגם יעזור קצת בעניין הרעש והלכלוך.
CNC שעובר לאט על חומר במשך שעות זה לא דבר מענג לשמוע בהכרח.
lock machines, do not lock humans

ובנוסף, לגבי המחשב הנייד הקטן, אם נגיד נשיג מחשב נייד חדש, איך אנחנו דואגים שהוא לא יילקח? זה יותר בעייתי כי אי אפשר לנעול אותו, אחרת הוא מאבד את המשמעות שלו…

יש ארון לבן עומד בתאמי, יש בו מקרן, מחשבי ניידי או שנים ועשרות קלסרים. אחרי סידור קליל הוא יכול לשמש לאחסון בסוף יום של מחשב נייד. כנ"ל הארונית מתכת שמתחת למערכת ההגברה. הציוד שנקטף היה גלוי.

כמו שאמרתי לך כבר, זה לא הזמן להשאיר ניידים על השולחן המרכזי. בסוף יום עבודה לקפל את המחשב לארון לא לוקח הרבה זמן. פתרון אחר שדובר אם מנעול קינגסטון. לא בהכרך צריך לחבר אותו שולחן. אפשר לחבר אותו לגלגל הנעה שמנמן שזרוק על הרצפה…

אני אישית חושב שהדבר הראשון שצריך לעשות זה להחליף את המנעול בכניסה. כרגע אין לנו מושג למי יש מפתח בתאמי. זה השלב הראשון

נסיון עבר מלמד שהחלפת מנעול(ים) היא עסק מורכב לוגסטית וריקושטים ממנו נמשכו במשך חודשים רבים. ואתה מעלה כאן משהו שהוא לא קשור לארוע המדובר. הבנאדם כבר נכנס. וכמהו יש אירועים בתאמי שאליהם מגיעים עשרות אנשים, מכולם נבקש בדיקת יושר? אתה לא חייב להסתדר אם כל השוהים ואתה לא יכול לדרוש מכל הסדרנים להיות שומר בקניון (“ת’פתח תתיק”).

ואני חוזר לעניין הסדר, וזה הולך להיות אישי. אסף, אתה מרובה עניינים וכשרונות, ואולי מנוע הכסף המתמיד היחיד שהצלחנו לממש מכל הקשקשת הרבה בנושא שרידות תאמי. אתה גם סטודנט רווק, שזה בערך הדבר אם הכי הרבה זמן שיש בעולם (תאמין לי כאן). אבל אתה גם אוגר ציוד (חמישה מדפים לפי מבט חטוף) ובלאגניסט (אני טבלתי בארגז פאריק כלוריד שלך אז מותר לי להגיד).

גם אני אגרן, אבל יש לי את הבור הפרטי שלי. ולעומתך אני במקום שיש לי יותר כסף מזמן, את הדרמה אם הקולטים שנעלמו ל CNC היה קל לי “לפתור” בהזמנה של 80 שק מאמזון. לא פייר. בתחום אבטחה ובטיחות יש מושג שנקרא cost per casualty. לאמור, התקנת מעקה הפרדה לאורך כל כבשי הערבה הייתה מאפסת את כמות התאונות החזיתיות. אבל מישהו הוציא מחשבון והחליט שהמחיר לנפגע גבוה מידיי. כנ"ל באבטחת שדות תעופה. אם היה לכל נוסע ליווי צמוד מהבית לא הינו צריכים לעבור את הכסת"כת הזאת של “ארזת לבד?” אבל זה מה שנמצא כסביר כלכלית. ומה סביר תאמית?

הערה לגבי מניאקים, בעבודתי יצא לי להגיע למפעל הרכבות גדול של אלקטרוניקה בסין. בכניסה לרצפת ייצור היה עמדת מגנומטר וסריקה גופנית. הייתי צריך לשלוף משם דאטא - שלי - אבל אסור בלי שבוע בירוקטקיה. אז המארח המקומי הגיש לי דיסק0און0קי שהוא בדק ומצא שכמות הנחושת שבוא מתחת לרף הצפצף.

יאיר

1 Like

אני עדיין לא רואה סיבה למה לא להחליף מנעול, ויותר מזה, שיהיה קבוצת טלגרם לכול בעלי מפתחות. לעשות אירוע חלוקת מפתחות חדשים, יש מצב שניראה בתאמי אנשים שאנחנו לא יודעים על קיום שלהם בכלל.
יכול להיות מעניין.

על הדרך יש אפשרות לעשות “ישיבת חברים מלאה” סוג של, אולי ליישר כמה קווים.

לך על זה

בוקר טוב

נברך על המצלמה שבחוץ שעובדת ומכונת הקפה שנמצאה ( קיימת בעייה שעושים סדר ומזזים דברים ולא מחזירים למקום או זורקים בלי לשאול את בעל החפץ )

וכעת אולי אפשר לארגן מנעול כניסה עם ציפ שמיתן לתיכנות ןמחולק לאנשים שעברו קבלה ושניתן לבטלם על ידי מיחשוב במקרה של הפרת נוהלי תאמי.

ארוך לציוד יקר שניתן לפתיחה רק עם ציפ

נוהל הכנסת מבקרים . לא ישאר אדם חדש במקום ללא ליווי קבוע של אחד מחברי תאמי

ציוד יקר אולי למצוא דרך לקבע או לסגור בארון נוסף .

אם הושאל ציוד שירשם עם ערבון

הגדרת נוהלי שמירה על ציוד כללי ופרטי

אני לומד את המכונה לאט לאט, ואני מאמין שתוך חודש בערך אוכל להעביר הדרכות מסודרות. יש כבר כמה אנשים שרוצים לעבור הדרכה, אז זאת פחות בעיה. העניין היא זה אנשים שבאים ומתלהבים וחושבים שהם יודעים איך לתפעל את המכונה, אבל הם לא באמת יודעים. גם אני הייתי ככה בהתחלה כשהגעתי לתאמי, ואני מבין את זה בהחלט… פשוט אנשים צריכים להבין את התהליך יותר לעומק.

עובדים על תיכנון של זה

זה בדיוק העניין, שלדעתי אנחנו צריכים להגיע למצב שאין חשש להשאיר מחשבים בחוץ. לדוגמה, כשהייתי מאושפז בבית החולים נתנו לנו מחשבים ניידים שהיה עליהם gps tracker.
אולי כדאי לנו לעשות משהו כזה…

זה שזה עסק מורכב אני יודע, אבל אין איך להימנע ממנו. בסופו של דבר אנחנו נאלץ להחליף מנעול, כי אין לנו שום מעקב אחרי האנשים שיש להם מפתח. אולי זה קצת פרנואידי, אבל אני באמת מפחד מהיום שבו אני אגיע בבוקר לתאמי ואגלה שהמקום ריק מציוד כי מישהו שיש לו מפתח הגיע בלילה והעמיס משאית…

שמת קישור למדפסת של מעגלים מודפסים באיביי, לא ברור מה הקשר🤔

א. אני לא רואה איך זה קשור לנושא של הפוסט. זה שאני מבולגן לא גורם לאנשים לגנוב מתאמי.
ב. חצי מהדברים שעל המדפים שלי הם תרומה לתאמי, שאני פשוט מנסה לארגן להם מקום ראוי. לדוגמה הheatpress, הוא מיועד לסדנת הדפסת חולצות שאני מתכנן. אבל כרגע אין לו מקום מסודר, אז אני שם אותו על המדף ביחד עם הדברים שלי. גם את המשאבת וואקום קניתי לתאמי, אבל אני לא אשאיר אותה “בחוץ” עד שיהיה לה מקום ראוי בתאמי. כך גם הקומפרסור עם האיירבראש והצבעים ועוד הרבה דברים. אז זה לא כמו שזה נראה.
ג. היית יכול לכתוב לי את זה בפרטי, לא לעניין לפתוח את זה לדיון מול כולם.

הדרמה הייתה על עצם הגניבה, לא על החלקים.

אפשר לבנות כיסוי לcmc עם מנעול . / מתג הפעלה הנפתח רק למורשים

My 2 cent,
חייב רק להגיד שלהגיע לדלת נעולה בתאמי זו תחושה שקשה לי לתאר.
אבל היא -לא- תחושה טובה בכלל בתור מישהו שחלק מהמקום שנה או שתיים…

לא יודע מי החליט שנועלים דלתות אבל מצביע כנגד זה בכל תוקף.

Likewise :frowning:
Locked doors works only in jail cells

There must be other solutions out there

Best regards

שניכם מוזמנים להציע פיתרון אחר.
עד כה הוצע רק מאבטח חמוש בכניסה במקום דלת נעולה.

Making all the expensive worth stuff at Tami non sellable
Using engraving on covers paint it

Replacing the original power plugs inputs with custom ones

Lots of better ideas then to lock the place

Cameras as last resort

Stickers with bright colors stating all stuff is marked and traceable might work

Having a scarecrow

Stickers with realistic eyes like someone watching proven to work on different researches

There are other better options!

Best regards

1 Like

ומה עם כל הדברים הפשוטים.

עד כה מה שנגנב זה דברים קטנים.

אגב, חריטה אינה שוות ערך לבעלות. אתה יכול למכור משהו שחרטת עליו.

לא ברור לי על מה אתם מדברים. אני לא אמרתי שאני נועל דלתות בפני כולם, פשוט אמרתי שאנחנו צריכים לדעת למי יש מפתח…
הרעיון שלי ושל @id3m היה לארגן אירוע חלוקת מפתחות, שאליו יוכלו להגיע כל מי שרוצה לקבל מפתח. ואז בהתאם לזה נחליט מי יכול לקבל מפתח ומי מועמד לקבלת מפתח. כי אני לא חושב שמישהו שהיה פעם אחת במקום וחושב שהוא מקום מגניב והכל, אמור ישר לקבל מפתח… אנחנו צריכים להכיר את האנשים שיש להם גישה קבועה למקום…
בנוסף, בכניסה תהיה התיבה הקטנה עם המפתחות, שאת הקוד שלה ידעו רק מספר קטן של אנשים. ככה שברגע שמגיע מישהו שכבר היה לו מפתח בעבר אבל הוא לא הצליח להגיע לאירוע, יוכל להוציא משם שני סוגי מפתחות. מפתח אחד שפותח את תאמי, ומפתח שני לקופסה נעולה שבה יש מפתחות משוכפלים שאותם יוכל לקחת.
אני באמת חושב שזה לא הגיוני שאנחנו לא יודעים למי יש מפתח ולמי לא…
מה שכן, דברים כמו מכונת cnc וכלים מסוכנים כמו מסור שולחן מחרטה כרסומת צריכים להיות נעולים עם קוד, ורק מי שעבר הכשרה יכול להשתמש בהם. או לפחות בתור התחלה שתהיה רשימה של אנשים שעברו הכשרה, ככה שאם מישהו מגיע ורוצה לעבוד על אחד הכלים האלה נוכל לדעת אם הוא באמת עבר הכשרה (כי כבר נתקלתי בכאלה שאמרו שכן, אבל הם לא)