ממי אני מקבל הרשאות לחשבון הבנק?

אני מנסה לתעד את כל מה שנכנס ויוצא משם כדי שנבין מה מצבינו הכספי הנוכחי.
הכוונה היא שאחרי כמה חודשים של תיעוד נוכל לקשר בין אירוע לבין כסף שנכנס.

שי

לכשתקנס לחשבון, בבקשה תזמין פנקס צ’קים

if alon can’t help you i may be able to restore my access
i blv he has a python script that somewhat automates the process you describe

אלון ביקש שיהיה דיון פומבי.
מישהו מתנגד?

קודם אחלה יוזמה, הפיכת הצד הכספי של תאמי ליותר פתוח זה סופר סופר חשוב.

כעקרון אני ממש בעד אבל רק אם המטרה היא לחיות את העבודה שהתחיל אלון כאן:

על מנת שהנתונים יגיעו בסוף לגליון האלקטרוני כאן:

או גליון אחר שלא קשור לגוגל כמו זה:

https://ethercalc.org/=0246a7665bd29474bc36c50d3e28419dd8b162c9

המטרה צריכה להיות לאפשר בעיקר מעקב אחרי הוצאות/הכנסות חוזרות קרי חשמל, שכ"ד, דמי חבר, הערכת משך פעילות נותר וכו’. עם זאת לא בטוח שאנחנו מוכנים למצב שבו כל שורת פעילות מגיעה לגליון, זה בטח משהו שאלון יוכל לתת דעה לגביו. לזה הייתי קורא הרשאות קריאה ומנסה לפתוח כמה שיותר. לגבי הרשאות “כתיבה”, קרי הגדרת הרשאות חיוב, העברות, הזמנת פנקסי צ’קים וכו - את אלו בעד להשאיר בידי מורשי חתימה בעמותה בלבד.

בנימה יותר טכנית נראה לי שאנחנו תקועים עם אוטומצית ווב עד שיכנסו לתוקף תקנות הממשק החדשות לבנקים אי שם ב 2020:

https://www.boi.org.il/he/NewsAndPublications/PressReleases/Pages/06-08-18.aspx

מציע להרים מכונה וירטואלית מאובטחת עם הרשאות הגישה לחשבון שממנה יתבצעו כל פעולות משיכת הנתונים מאתר הבנק, בין אם דרך ממשק גרפי או סקריפט. אנחנו בתורנו ננהל את הגישה למכונה הזו וככה יוכלו עוד אנשים לעזור עם החיאת הקוד הקיים.

אמיר

היי אמיר,

אני לא מבין בבניית תקציב אז אין לי איך להמשיך את העבודה שנעשתה בעבר.
התיעוד מתבצע עם gnucash. אני לא חושב שתיהיה בעייה להשתמש בנתונים כדי להעביר לפורמט פתוח אחר.

שי

שי, מה מצב החשבון הנוכחי?

כמו כן, עד שתהיה מערכת אוטומטית, האם תוכל לתת דיווח פעם בשבוע?

• כמה כסף בחשבון
  • סה"כ הכנסות משבוע שעבר
  • סה"כ הוצאות משבוע שעבר

שי - אין צורך להבין בבניית תקציב, זה פשוט שם הגליון הנוכחי, אין בעיה שהוא יאכלס את תיעוד התנועות בחשבון. המשך עבודה על סקריפט משיכת הנתונים של אלון היא קריטית בעיני כי מחר אתה תהיה בחול או סתם עסוק וחבל שהעדכונים יפסקו בגלל זה.

לגבי גנוקאש לא ככ מבין איך זה עוזר - בלי גנוכאש אתה מייצא מאתר הבנק, פותח מקומית, מעתיק ומדביק בגליון הציבורי. עם גנוכאש הוספת עוד שלב ייבוא+ייצוא בדרך לגליון… בכל מקרה אם זה יותר נוח לך לך על זה, העיקר שיגיע בסוף לגליון הציבורי.

@אלון - הערכת כמות עבודה נדרשת להחייאת הסקריפט למשיכת נתונים מהבנק?

אני לא יודע. כל העיבוד כתוב, ובטח לשי יהיו דרישות נוספות.
הבעיה היא שהכניסה לא עובדת. אני צריך להסתכל שוב על האתר ועל סלניום ולהבין מה מתפקשש ואם צריך למצוא דרך נוספת, קרי למצוא אלמנטים אחרים לחכות עליהם, כדי לעשות לוגין.

כי חשבון הבנק הוא רק מקור אחד. יש גם את פייפאל ותיבת התרומות. המטרה היא להבין מתי נכנס כסף, לא מתי הוא הועבר לחשבון הבנק.

אוקי אם תרצה אעיף מבט, מה דעתך להרים מכונה יעודית שתבצע את הגישות לחשבון, אולי גם לפייפאל?

אני נורא אשמח אם זה יהיה אוטומטי.
הסיבה שאני משתמש ב gnucash היא בגלל שאפשר להוסיף קטגוריות לכל הכנסה או הוצאה (ואז למשל אני יודע כמה איבדנו השנה לעמלות של פייפאל). החיסרון הוא ההעתקה הידנית ואני יודע שיש לי טעויות.
המטרה שלי היא לענות על כמה שאלות:

1. איזה מופע של סדנה מסויימת הכניס יותר כסף?
  2. תורמים אקראיים: מתי הם תרמו? באיזה פתוח על בטוח הם היו? מה מייחד את החוויה שלהם?
    אקראי משמע: לא חבר, אין לו מפתח, תרם מעל 100 ש"ח.
  3. מי מהתורמים הקבועים לא תרם החודש?
  4. כמה כסף אנחנו מכניסים מתרומות קבועות בממוצע? (זה לא סכום חודשי קבוע מסתבר)
  5. אחת המסקנות מהגרפים כרגע היא שיש ירידה בהכנסה מתרומות קבועות. הייתי רוצה להבין למה. המעקב שלי התחיל בינואר 2019.

בטח יש לי עוד שאלות שכבר שכחתי :confused:

שי