TAMI member meeting, Sept 9th: Put here points for discussion

TAMI member meeting is set to Monday 9/9.

What’s on the agenda? it’s up to you; reply here with points for discussion.

This is a wiki post. All users can edit this post.

• Financial update including Arnona update.
  • Receipt vs. Receipts for donation: Under what circumstances, if any, can we give a regular receipt for services to members. (Our receipt for donation cannot be used for tax purpose, since we don’t have Saif 46.)
  • Moving or staying: moving away from our current location? Staying and insisting on a long term renewable lease contract, with agreed upon rent fees increases?
  • Crowdfunding campaign: should we? What purposes we put forward in the campaign?
  • BioHub status: official status update, prospective workshops, TAMI membership status

הצעות שאני רוצה להעלות לסדר היום:

1. אקסלרטור: אני רוצה למתג את תאמי כאקסלרטור. כלומר שיזמים יוכלו לקנות מאיתנו חבילה של שעות ייעוץ בתמורה למניות או כסף (תלוי כמה אנחנו מאמינים ברעיון שלהם). בעד / נגד?
  2. שיעורים פרטיים: כמו סדנאות רק שהתוכן תלוי בלקוח. המחיר גבוה מזה של סדנה ותאמי לוקחת אחוזים. כמה אחוזים? 50% לדעתי. בעד / נגד?
  3. אירוח של עמותות אחרות (יחסי ציבור): הכוונה לעמותות לנוער בסיכון וכו’. כלומר תגיע קבוצה לסדנת מבוא למשהו או אפילו קורס. אנחנו לא נגבה כסף על הסדנה אלא רק החזר הוצאות וחומרים. בעד / נגד?
  1. נגד
  2. נגד
  3. בעד, נעשה בעבר אין סיבה שלא יקרה שוב

1.הפרדה בין תשלום חודשי לקבלת מפתח - קבלת מפתח צריכה להיות אחרי שחברי תאמי מכירים את המושא ולא עבור תשלום חודשי. הרציונל הוא שאנשים שרוצים להיות חלק מקהילה ותורמים יקבלו מפתח ולא לאנשים שסתם זורקים כסף ולא אכפת להם מהמקום.
2. אנשים חדשים צריכים לעבור דרך “אחראי חדר” מוגדרים בשביל להתחיל להשתמש בחדרים - הרציונל הוא שהוא השקעה וזמן נכנסים למקום וזה מאוד מייאש למצוא שלוני פלוני בא להרוס. אני רוצה להציע את זה כדרך להגן על כמות העבודה שנעשה בשביל המקום. פיילוט בחדר מתכת.

למה? (ל- 1 ו-2)

אני לא רואה את הסתירה בין מה שאתה דורש להצעות שלי.

1. מי שבא לאקסלרטור בא לקבל עצות ממומחים. הוא לא אמור לקבל מפתח. במצב הנוכחי, הם באים בפתוח על בטוח ומשאירים 20 שח במקרה הטוב.

אי רוצה לקחת את ההזדמנות הזו ולהפוך אותה למקור הכנסה. סטאראפ רוכש 10 שעות (לדעתי במינימום של 250 שח לשעה) ויכול לממש אותן איך שבא לו מול המומחים שלנו ובפיקוחם. ההבדל בין שיעור פרטי לזה, שכאן קהל היעד הוא סטארטפים ואני ממתג את זה כאקסלרטור.

1. אנשים חדשים יעברו דרך אחראי חדר. המטרה היא שהם יוכלו לקבל שיעור פרטי ממנו במקום להמתין לסדנה שאולי תענה על הציפיות שלהם.

שי

מה שרשמתי אלו הצעות חדשות בלי שום קשר למה שאתה הצעת.

תאמי לא אקסלרטור, ורק המחשבה בעיני מעלה בי חלחלה. no offense.
מה שאתה מציע זה להפוך את תאמי לwework. וזה BIG NO ממני D:

מה שאני מציע זו גישה שונה לאיך שאנשים עבדו עד היום בתאמי.(נקודות לפגישה לא תגובה אליך)

אה. לא הבנתי את זה ככה.

הייתה פעם חברה שהיוותה אקסלרטור רק לפרויקטים שהם קוד פתוח.

אקסלרטור זה מיתוג נטו. אפשר לעשות עם התכולה מה שרוצים.

אני רוצה להביא יזמים לתאמי. לחילופין, אתה מוזמן דרך אחרת לאיך תאמי מפסיקה להפסיד כ- 6000 ש"ח בחודש.

שי

לנסות למצוא הכנסה לתאמי זה מבורך, אך לא על חשבון הציביון של תאמי.
matter of fact - הקשר בין יזמים לקהילת המייקרים האקרים היא מקרית בהחלט. תאמי היא לא wework ואני סולד מהמחשבה שיש רצון להפוך אותה לאחת כזאת.
תאמי היא ליצירה ועשייה חופשית על כל פניה. הכי רחוק מאקסלרטור. ולדעתי האישית אני גם לא רוצה את הקהל שמגיע לאקסלרטורים במקום. (אלא אם הם בקטע של האקינג\מייקינג) אבל לא בשביל למנף את המקום לקדם את הסטאראפ שלהם, בשביל זה שילכו לwework או כל שאר מקומות היפים עם הbuzz words הנחמדים.

כפיר

אין לי שום כוונה להביא את הקהל הזה.

המודל שחשבתי עליו (ונראה שהייתי צריך לפרט קודם), הוא לעזור רק למי שתורמים לקוד פתוח.

אני מניח שאפשר לעשות את זה גם עבור סטארטפים בתחום האקולוגיה.

לדעתי האישית תאמי היא לא מקום אטרקטיבי בכלל כאקסלרטור, ובטח לא כחממה מסוג כלשהו לסטארטאפים.
איני מגיע לתאמי הרבה, הפעם האחרונה שביקרתי היתה לפני שנה בערך אבל אני די בטוח שהמראה הכללי לא השתנה.

תאמי משדרת אווירה של חתרנות, עשייה פיזית, מקום מפלט לכשרונות חריגים, מקום שבו אתה נכנס-עושה-יוצא.

הוייב הזה מושרש עמוק בהוויה של תאמי, לטוב ולרע. זה מתבטא במיקום הפיזי בקיבוץ גלויות, ההגעה למקום (כניסה אחורית לבניין ישן באיזור תעשייה), הניקיון והבלאגן, ההגיינה והצפיפות בתאמי.
כל אלה משדרים לרוב האורחים תחושות לגבי הייעוד של המקום, וגם מושכים אנשים מסוג מסויים, שהוא ההיפך מאפשרויות 1 ו-3 לדעתי.

החוזקה של תאמי היא באנשים המוכשרים שמגיעים מדי פעם ומחזיקים את המקום. לדעתי אפשר לנסות למכור שעות הדרכה אחד על אחד או בקבוצה, כמו כרטיסיה.
למשל, אני מאוד אהבתי שיש חדר מתכת וכמה אנשים שמבינים בזה. פשוט קבענו פעם פעמיים להדרכה על המחרטה וזה הקפיץ את היכולות שלי ברמה מדהימה.
הייתי מוכן לשלם על שעות הדרכה כאלה מראש, שאני יודע שאני יכול לנצל בגמישות.
תחשבו משהו כמו פייבר, אבל לשעות הדרכה פיזיות במקום. ולא בהכרח הרצאות בשעות קבועות. משהו אישי יותר שאני יכול לנצל מתי שנוח לי (ונוח למדריך).

כבר נאמר הרבה לגבי זה שאנשים משקיעים זמן ומאמץ ואז באים אורחים והורסים / מלכלכים.
אני לא מאמין שזה ישתנה. תאמי היום עובדת כמו “בופה אכול כפי יכולתך” של מייקרים, או אפילו “בית תמחוי” למייקרים.
זה מושך הרבה אנשים מהסוג שאין לו הרבה כסף או מודעות לסדר/ניקיון.
צריך לעבוד יחד עם זה ולא לצפות שהאורחים פתאום יתחילו לשלם, לנקות או לדאוג לשלמות הציוד במקום

אני לא רוצה לחטוף את השרשור, אז אני מציע בקצרה:

• לאפשר מכירה מסודרת של כרטיסיות להדרכה אחד על אחד
  • לדבר על הניקיון החיצוני של תאמי ודרכי ההגעה - חדר המדרגות, התאורה בחוץ/חדר מדרגות וכד’. משהו שיהיה יותר מזמין וידידותי לאורחים שבאים בפעם הראשונה. האם אפשר לצבוע את חדר המדרגות? הקירות בחוץ? להתקין תאורה טובה בכניסה לבניין?

שי, תרשה לי לענות גם: יש לי כמה בעיות עם ההצעה שלך, אני רוצה להתמקד באחת: השפה שלך היא על ה"מומחים שלנו". אין כזו חיה .תאמי זה אוסף שמתאגד למטרה מאוד ספציפית, קרי ארגון מקום משותף ללימוד ועשייה. זהו. אין לך עובדים, זה לא משאב, ואי אפשר לבנות עליו בצורה הזו לטעמי.

1 Like

@alon
נתחיל במודל של מאגר של מורים פרטיים ונראה לאן זה ממשיך משם. תמיד אפשר למתג את המאגר כאקסלרטור. המטרה היא שירותי מומחים, לא יותר.

*Marketing (other than crowdfunding), landing page
*BioHub status - Biohub members have been invited. official status update(s), prospective workshops

יש פה יופי של רעיונות, אבל נראה לי שאנחנו מפצלים שערות. גם אני רוצה לדבר על המאיץ של תאמי אבל הדיון הזה צריך להתקיים בפתיל משלו. אסיפת חברים שנתית היא לא המקום לפרטים. כולנו נהיה שם. איך עושים שיהיה מועיל וכיף?

לטעמי, כמו כל דבר בצבא ובכלל, הפגישה צריכה להתחלק לשלוש:.

בתחילה, אלון ו/או ג’רמי ידברו על מי זו תאמ"י ויארחו שו"ת. אחר כך רונן יציג את המצב הכספי ותחזית תזרים מזומנים לשנה הקרובה. לסיום, נבחר ביחד תוכניות שנפתח בשנה הקרובה ונתחייב להוביל ולעזור.

זה לא פשוט, אבל בעזרת עפרונות, כרטיסיות וז’יטונים אני מאמין שנוכל לצאת מהפגישה עם מובילים וקבוצות שמפתחות תוכניות מוגדרות היטב.

(@rshouker אם אתה צריך עזרה עם התזרים, דבר איתי)

היי בני,

1. אני רוצה לעשות פה הבחנה, אתם רוצים להריץ מאיץ בתאמי לא להפוך את תאמי למאיץ.
    בעיניי זו פעילות חיצונית לתאמי שפועלת בתאמי. תאמי היא האקרספייס ותשאר כזאת.
  2. ההצעה שאלון וג’רמי ידברו על מי זו תאמי, זו הצעה נחמדה, אבל הם יכולים לתת רק את השקפתם האישית לגבי המקום כמו כל שאר המקימים. יש לא מעט חברים\מקימים שיכולים לדבר על תאמי - הנקודה שאני רוצה להבהיר היא, יחד עם הערכה שיש לי כלפי אלון או ג’רמי (ברמה האישית וכחברים של המקום) הם לא יותר מחברים כשאר החברים.
    מועמדים חלופיים יהיו אנשים שנמצאים בפגישות החברים הדו שבועיות ?
    אנשים שנמצאים במקום באופן יומי ?
    ללא סדר מיוחד-
    מקס,אסף,דויד,יונתן just top of my head

אני רוצה להימנע מייחוד חברים מסויימים במקום כאלו הם “מנהלים” או גורם הירככי במקום.

מסכים עם כפיר. אשמח שמישהו אחר ממני ידבר על תאמי. מקווה להגיע לישיבה אבל גם זה לא וודאי.

אני מאמין באוליגרכיה, אבל אתן צודקות - תאמ"י זו אנרכיה.

עדיין אני רוצה לשמוע על החזון ואם זה לא המייסדים, אז אולי שמי שרוצה ידבר? נגביל את הזמן לשתי דקות לחבר וכל מי שרוצה שיעלה ויתרום את השנקל שלו.

מוזמן להגיע לישיבת החברים :slight_smile: ב9.9 1930

1 Like