TAMI 2020 Poll - סקר תאמי

It is self hosted (*), all data is kept on the same vm the main site is o.

Please share it everywhere there are people who are or want to be a part of TAMI:

facebook - @shayg can you do that?

telegram - I’ll put it there

Anywhere else?

Alon

(*) if anyone wants to tell me how I should have done it, go ahead, but don’t do it on this thread please. I used django and an existing survey app I already forgot the name of.

אני סוגר את הסקר. המידע סה"כ בלי עמודת הזיהוי מצורף. הנה הסיכום שלי:

Part of TAMI
yes 23
no 12

Wants physical space
yes 33
no 1

Time investment [Hour/week]
min 41.0
max 90.0

min  max
1.0  2.0     ***
2.0  4.0     ***********
4.0  10.0    ****

Money investment [NIS/month]
min 3450.0
max 7810.0

min    max
0.0    20.0      ***
20.0   50.0      *****
50.0   100.0     *******
100.0  200.0     ******
200.0  400.0     ****
400.0  1000.0    ****

Comments

לי אישית הרבה יותר קל לתרום מהידע והזמן שלי מאשר כסף מזומן; אשמח לסייע איפה שאוכל

תאמי אחלה מקום; לדעתי המקום הקודם היה שרוי באי סדר על גבול האגרנות הכפיתית וזה פגם בתחושה שאני לפחות קיבלתי מהמקום. בשבילי תאמי הייתה מקום לבוא לעבוד על פרוייקטים; להחליף רעיונות ולהיעזר בציוד שאין לי בבית. המודל שעבד הכי טוב עבורי היה לשים סכום כסף של בין 15-50 שקל בכל ביקור שלי במקום; ואולי כדאי שיהיה גם מודל (מחייב) כזה עבור מבקרים שאינם חברים; נגיד החל מהביקור השני; שלישי תחליטו אתם… לדעתי כן חשוב שיהיה חיווי דיגיטאלי למה שקורה בתאמי כמו מצלמה או בדיקת נוכחות אוטומטית משדרת לדף ווב כי הרבה אנשים שומעים על המקום רוצים לבוא לבקר אבל לא מצליחים להבין האם הוא פתוח כשמסתדר להם להגיע. בנוסף; חדר העץ הוא המשמעותי ביותר לפחות עבורי ולכן כל עוד הוא לא על הרגליים בשוקן אז יש לי פחות מה להגיע; אני יודע שחלק מרעיון זה לבוא לעזור להרים את החדר עץ על הרגליים אבל לצערי כמה שניסיתי לתאם עם אנשים לשעות בוקר/צהרים זה לא הסתדר והערבים שלי לא פנויים.

we;ve come so far we’re almost there don’t raise the bar or lose your hair

Etherpad link doesn’t work on (my) mobile If it’s a simple table or chart maybe worthehile to copy it to the text. Regarding the notion of burden - hopefully enough people will respond . If enough people care about something then it won’t be anything close to a burden but actually the opposite - a joyous challenge.

לא הייתי בתאמי אף פעם; מצאתי את המקום באינטרנט אשמח להיות חלק בדבר המדהים הזה

עד סיום משבר הקורונה אני כמעט לא אגיע לתאמי (אם בכלל.) מאחר ויש אור בקצה המנהרה בעניין המשבר; אני ממשיך לשלם דמי חבר כמו מקודם. המשבר מהווה בשבילי תקופה להירהור איך אני רוצה להמשיך מכאן בחיים שלי בכלל. אני בספק אם כשהמשבר יסתיים אחזור “לפתוח על בטוח;” כל שבוע. הייתי שמח אם לקראת סיום משבר הקורונה; נמצא דרכים לשנות נהלים ולהיות מעט נוקשים בנהלים שלנו; כי התחושה הייתה שעם ההצלחה שלנו בהרחבת מעגל המגיעים אלינו; התחיל ברדק לא נורמלי בתאמי כולל בלאגן פיזי; גניבות והרס ציוד; שגרם לי לא להתלהב להגיע לשם; וזאת עוד סיבה שאני חושב לא לחזור ולפתוח על בטוח.

רוצה שהמקום ימשיך להתקיים; למרות שלא הייתי שם כבר יותר משנתיים.

הייתי מספר פעמים בודדות בתאמי בעבר ומאוד אהבתי את המקום והקונספט. אני רואה ששכר הדירה ירד בצורה משמעותית ואיתו גם ההוצאות; זה מעולה ולבד כבר כמעט מציל את המצב. אם הבנתי נכון את המצב הנוכחי יש גירעון של קצת פחות מ-2000 בחודש. יש לי כמה שאלות: 1. האם המקום מוסדר מבחינת ביטוח? אני לא מכיר את הנושא לעומק אבל לפני שמשקיעים במקום כזה חייבים לוודא שיש כיסוי מתאים. מה קורה אם מישהו מאבד אצבע באחד מכלי העבודה? אם פורצת שריפה ונגרם נזק לרכוש של אחרים…מי יהיה האחראי במקרים האלו? אני שואל את זה בעיקר כי זה יכול להיות חסם עיקרי לנקודה הבאה שאני מעלה… 2. האם נעשו ניסיונות לשיתופי פעולה? יש מספר תחומים שאפשר לנסות ולגרד מהם מימון- משווקים של מדפסות תלת מימד; ספקי ציוד אלקטרוניקה וכ’ יכולים לפרסם במקום. בנוסף; האם אין מסלול הנחה בארנונה דרך עריית תל אביב? אשמח לעזור יותר בשימור המקום; לדעתי באמת מדובר על פרויקט ייחודי. גילוי נאות- אני יותר חובב את סדנת הנגרות והכלים ה"כבדים" שאיתם מגיעים גם רוב הסיכונים :slight_smile:

אני כמעט ולא מגיע; בשוקן עוד לא הייתי אפילו; אבל אני חושב שחשוב שיהיה מייקר ספייס בתל אביב. ולי המקום הכלים והאנשים עזרו בעבר

מה אם יהיו 300 חברים שמשלמים 20 ש"ח? או 3000 שמשלמים 2 ש"ח? יש שבעת אלפים חברים בקבוצה בפייסבוק; ביניהם חלק שישימו קצת יותר מ-2 שקל. יש אנשים בפלטפורמות אחרות גם. למה לא להקים פטריאון עם מינימום 2 שקל לחודש? כל מי שרשום לפטריאון יקבל איזה מייל עדכונים קצר כל חודש על הפעילות של תאמ"י; וזהו.

לדעתי מודל נכון זה - רמה ג’ - הרבה מאוד (מאות) ששמים סכום קטן - מתחת ל-20 ש"ח. שתומכים ברעיון אך כמעט או בכלל לא משתמשים בחלל. רמה ב’ - מעט (עשרות) ששמים מעל 100 ש"ח. חברים פעילים שמשתמשים בחלל \ ציוד לעתים קרובות או באופן קבוע. רמה א’ - בודדים או גורם שתורם ששם מעל 500 ש"ח. והמודל הוא אולי שילוב של חודשי + שימוש. אני חושב שכדאי היה בסקר להוסיף שאלות של : 1) כמה פעמים אתם מבקרים בתאמי; משתמשים בציוד; או משתתפים בסדנאות - באופן קבוע (דו שבועי או יותר); לעתים קרובות (פעם בכמה שבועות); לעתים רחוקות (פעם בכמה חודשים\ פעמים בודדות בשנה). 2) אופי השימוש בחלל - השאלת\לקיחת חומרה; שימוש בכלי העבודה; פגישות ופעילויות. 3) משך השימוש הממוצע בכל פעם. 4) הצורך - למשל פרוייקטים מתמשכים; פרוייקטים ארעיים (למשל לפני גיקון; או מידברן; וכו’).

הכרתי את תמי לפני 8 שנים. ביקרתי פעמיים או שלוש וממש התפעלתי מהמקום והאנשים. אז יש לתמי מקום חם בלב אבל היא לא חלק מחיי

1 Like

2020_no_contact.csv (8.4 KB)

1st off , very well done . amazing @alon :heart_eyes_cat: .
some personal thoughts/interpretation:

1. monewise, taking optimistic mean of each paygroup we’d be (only) about 200/NIS short per month on the budget. this is problematic both in short term and long term.
    while this doesn’t sound like a lot of money shortage to overcome, in the long term the problem is that the average monthly budget has high variance (even in case income isn’t). in the current structure/lack of structure the deficit periods bring panic mode and mentally paralyses everyone from focusing on hackerspacey things.
    asking for an annual lump sum each year as a condition to reopening could be one solution.

2. money2: after rent and arnona, highest up on the budget are electricity, water and accounting. during times of no activity at least the 1st two should be lower.
    perhaps there’s room to ask for a discount from accounting as well, or find someone cheaper. or somehow freeze the amuta altogether. then again someone mentioned insurance,. (likley similar cost to the accounting expenses at 450nis/month) .

3. time investment - i find this very encouraging.
    if we somehow monetize these hours at 2-3 nis/hr then we’re good…
    it may sound incredibly cynical to convert tami love time to money, but since these hours are probably worth a heck of a lot more , directing even a slight fraction of these hours to profitable projects or non-profitable refundable projects should be more than enough to hold our horse (in the long term).
    random workshops are a good example. they weren’t enough for holding KG45, but for shoken they can be a gamechanger.

4. perhaps we should let the survey accept more responses

2020_no_contact_decomp-invest-range.csv (8.8 KB)

decomposed money-invest range, added columns:

• money_invest_min
  • money_invest_max
  • money_invest_avg

numbers don’t look good. thanks @alon

we did it for two weeks - not sure why it would garner more responses. Also, I have no idea how many looked at the page and decided not to take it due to something, suggesting it could be changed (I can look at the server logs to get the IN number, and the TOOK number is the number of rows in the csv).

• think we should put together a list of 20 brave souls would might commit to 300 ILS/month based on the poll & general knowledge.
  • reach out to them individually, explain the situation and see what they say.
  • consider anything beyond that as spare funds (read: debt payment funds).

The catch is that TAMI is not going to be the way it used to in the near future and we should be open about that.