פרוטוקול ישיבת חברים מה-9 בספטמבר 2019

הפגישה היתה ארוכה, היו שלבים שהיה בלאגן, אז סביר שפספסתי דברים, או לא הבנתי נכון. אתם מוזמנים לתקן בתגובות.

משתתפים: אריה, כפיר, ישי, קרן, אמיר ש., אסף, כפיר, דוד ק, יואב, יונתן פ., מיכאל, נועם ש, בני, מקס, אלכס, יאיר ל. יאיר ר., רונן

מעבדת הביולוגית תצומצם תוך חודש מיום הפגישה. לא הוחלט מה נשים במקום, הציוד יועבר לתאמי, צריך למצוא מישהו שיוכל להדריך על הציוד. נועם ש: צריך להעביר סמינר קודם.

בנושא ארנונה: משנה שעברה שונה הסטטוס שלנו משירותים כלליים (ארנונה גבוהה במיוחד) לבית מלאכה, שתעריף הוא קצת יותר מחצי התעריף של שירותים כלליים. בשנה שעברה נדחנו לעניין מוסד מתנדב, וכתוצאה מזה שלמנו השנה כ-27,000 ש"ח עבור השנה שעברה. השנה גם הגשנו בקשה למוסד מתנדב, גם השנה נדחנו, אבל הגשנו ערר. כל עוד הערר מתברר אנו מסכימים לשלם רק שליש מהארנונה, כי מוסד מתנדב מקבל הנחה של שני שליש. בינתיים שילמנו עבור השנה עד סוף אוגוסט 6000 ש"ח לעירייה (כנראה עוגל למטה.)

היתרה שלנו בבנק היא כ-28000 ש"ח, אבל יש לנו חובות:

עוד לא שילמנו שכר דירה החודש, כ-7000 ש"ח.

יש חובות שקשורים בסדנאות, כ-1000 ש"ח

עוד לא שילמנו לעירייה שליש ארנונה עבור ספט אוקט + הפרשים מהעבר, כ 2000 ש"ח.

אנו משלמים חשמל כל חדשיים, החודש לא, אבל על החודש נשלם לפחות 1000 ש"ח בגלל המזגן.

אם הערר על מוסד מתנדב ידחה, יהיה לנו חוב של כ-20,000 ש"ח (שנשלם כנראה בתשלומים.)

השנה היו לנו מקורות הכנסה חריגים:

30,000 ש"ח מקרן רבינוביץ’ בהמלצת אגף התרבות והאמנויות בעירייה.

כ-4,000 ש"ח ששילם אוריין רשף על תקופה שהיה חבר אבל לא שילם כי היה מחוסר פרנסה. עכשיו כבר לא מגיע, אולי מחוסר זמן.

רונן: אני קורא לכל מי שחבר עכשיו אבל לא יכול לשלם / משלם מעט, שילמד מאוריין ויזכור אותנו כשתהיה לו הכנסה.

לגבי השאלה אם ניתן להוציא קבלות במקום קבלות על תרומה כדי שיוכלו להיות מוכרות לענייני מס, במקרים שמשלמים יותר מה 200 ש"ח המומלצים, ומקבלים שירות מתאמי לטובת העסק. ננסה כמיטב יכולתנו בתנאי שזה לא לגמרי “פייק,” בהתאם לאישור רואה החשבון שלנו.

שי גובר או מישהו מטעמו לא היה להציג את הנקודות שהעלה לפגישה.

מקס מבקש שיהיו כללים בקבוצת הפייסבוק, במיוחד אי פרסום עסקים או שרשור שבועי של פרסום עסקים.

יאיר ר. מבקש לכפות את הכללים בעדינות, כי כבר מישהו נעלב מהדרך שבה מחקו לו פוסט חיפוש עבודה (שלזה כבר נוצר כלל.)

כפיר: אין לנו מעקב אחרי מי חבר ומי לא…

דוד: להחליף מנעולים.
דוד: צריך לתת לכל חבר חדש מסמך חוקי תאמי.

דוד יתן כרטיס ויבצע רישום מי עבר הדרכת בטיחות על המחרטה והכרסומת. נא לבדוק החל מעוד שבועיים מאנשים שרוצים לעבוד במקום.

רונן: צריך לעשות את זה עם מפתחות אלקטרוניים, גם במקומות אחרים, ברמת מכונה ולא ברמת חדר.

כפיר ומקס רוצים מנגנון קבלת חברים. כפיר התלונן על בלאגן שאנשים משאירים אחריהם. מקס התלונן על הריסת ציוד.

חלקנו התנגדנו, כי מנגנון כזה עלול דה פקטו למנוע מחברים חדשים להצטרף, ואנו זקוקים להם ולו למטרות כלכליות.

יאיר ר. התנגד בתוקף, כי כולנו הצטרפנו ללא מנגנון כזה, ועכשיו רוצים להשתמש בפריבילגיה הזאת כדי למנוע אותה מאחרים. יאיר גם הזכיר פתרון אחר כדי למצוא מי עשה נזק, שהוא מצלמה מוצפנת שצריך שלושה מפתחות של חברים במקרים חמורים.

הרוחות סערו, לא ברור מי אמר מה. היה ויכוח אם יאיר ר. התכוון ברצינות לעניין המצלמות, חלקנו חושבים שזה רעיון לא רע, ובמיוחד כשיש כנראה כבר חברים שעושים נזק.

לא הגענו להסכמה, בלשון המעטה.

לפגישה הבאה נא להגיש הצעות לגבי פתרונות לנושא.

נבקש חוזה שכירות עם אופציות ל-5 שנים בעליות מדודות.

מרקטינג: דף נחיתה, סרטון תדמית, מימון המונים.

יונתן:

גם שפצור המקום זה שיווק, דוגמת התאורה שמקס וכפיר תלו בחדרי המתכת והעץ.

פרסום איזורי דרך טמבוריות, וכו’

יהיה יום צילומים בתאמי ביום חמישי 19.9.19

גם סדנאות זאת דרך שאנשים יגיעו לתאמי.

אסף: בזמן לפני הסדנאות שאני מעביר אני נמצא בהכנות, אין לי זמן להציג לאנשים את תאמי כמו שצריך. אני זקוק שיהיה אדם נוסף במקום למטרה זאת. (הבעת הסכמה מהרבה אנשים.)

רונן: בזמנו התנדבו שלושה אנשים למטרה זאת, בבקשה תפעלו.

מדבקות לתאמי. מיכאל יעצב.

אריה מציע:

1. פעילות חוץ, סדנאות בפריפריה.
  2. תאמי ברשת - פעילות הדרכה ברשת לאלקטרוניקה ומכניקה.
  3. מכירת ערכות הרכבה ברשת.
  4. הכנת הצעות לפרוייקטים למתחילים בכל עמדה של תאמי.

דוד: סימון כלים לפי החדר / עמדה יתחיל בחדר מתכת עם צבע כחול.

שוב הוצע עניין כתב הויתור במקרה תאונה, מקס אומר שזה לא קביל משפטית, אחרים אמרו שגם אם לא, לא כולם יודעים את זה, ולפחות זה יהיה במודעות שלהם שהם אחראים על עצמם.

יש הצעת ביטוח, הפרמייה היא 5000 ש"ח בשנה, יונתן ישלח את הפוליסה המוצעת בדיסקורס, צריך לבדוק את הכיסוי בעניין תאונות.

מקס: המכונות שלנו לא עוברות ביקורת שנתית ועוד ענייני הכשרת המשתמשים באופן חוקי, אז יכול להיות שלא נהיה מכוסים.

אחדד

אין לי כוונה מיוחדת לעקוב אחרי מי חבר או לא, רציתי לעלות את זה שאין לנו אפילו הגדרה לכך.

או מה המשמעות של חבר, מי מקבל מפתח ומה האחריות שהם צריכים לקחת.

עקב מילואים נעדרתי מהישיבה.
על כן, אני אתחיל לרכז עכשיו רשימה של מורים פרטיים.

אז אם אתם רוצים ויכולים ללמד משהו בתאמי אחד על אחד, תשלחו לי הודעה פרטית עם:

• רשימת נושאים.

• עלות לשעה לפני תוספת תאמי

• האם אתם מוכנים ללמד מחוץ לתאמי (אם כן: אזור גיאוגרפי)

• האם אתם מוכנים גם בהתנדבות? אם כן למי (יזמים חברתיים, אקולוגיים וכו’)

שי

שכחתי לכתוב שיש לנו חוב לועד הבית על המחצית השניה של 2019 בסך 2660~ ש"ח